آموزش, اخبار باتری آیفون

آیا باتری آیفون تان را، کالیبره می کنید؟

نحوه‌ی کالیبره کردن باتری آیفون به چه صورت است؟

تعریف مفهومی و آموزش کامل کالیبره کردن باتری آیفون :

در این راهنما شما با مواردی نظیر مفهوم کالیبره کردن، چرایی و چگونگی کالیبره کردن باتری آیفون و همچنین زمان انجام این کار آشنا خواهید شد. در ادامه به تک تک این موارد پرداخته و بصورت کامل آموزش داده خواهد شد.

مفهوم کالیبره کردن باتری آیفون چیست؟

ممکن است تنظیمات و کارایی یک محصول الکتریکی، در اثر گذشت زمان، استفاده مکرر و در بعضی مواقع استفاده نادرست از آن، دچار اختلال و افت کارایی شود. حال باید روشی باشد تا با انجام آن، این تنظیمات و کارایی را به مانند روز اول بازیابی کرد. این روش را کالیبره کردن می نامند.

کالیبره کردن در اصطلاح به عملی گفته می شود که با رعایت اصول و روش هایی، تنظیمات و کارایی یک محصول که دچار اختلال در عملکرد شده را تصحیح کرد تا آن محصول همانند تنظیمات و کارایی اولیه خود، قابل استفاده گردد.

حال در اینجا به کالیبره کردن باتری آیفون می پردازیم. زمانی که شما یک گوشی هوشمند آیفون خریداری می کنید کارایی باتری آیفون، در حداکثر توانایی خود قرار دارد. ولی بعد از چند مدت استفاده از گوشی، مشاهده می کنید که باتری شما زود دشارژ شده و شارژ آن سریع خالی می شود. یا با وجود اینکه نرم افزار نمایشگر درصد باتری، شارژ باتری را مثلا 30 درصد نشان می دهد ولی گوشی شما ناگهان خاموش می گردد.

بیشتر بخوانید  3 ویژگی از آیفون های قدیمی که همه در مدل های جدید حسرت آن را می خورند

این مشکل نشان دهنده آن می باشد که یا باتری شما خراب شده است و یا اینکه تنظیمات نمایشگر ظرفیت باتری گوشی شما دچار اختلال شده و نمی تواند درصد واقعی باتری آیقون شما را نشان دهد.

چرا باید باتری آیفون را کالیبره کرد؟

همانطور که در پاراگراف قبلی گفتیم، زمانی که نمایشگر

چه زمانی هایی باید باتری آیفون را کالیبره کرد؟

چگونه باتری آیفون را کالیبره کنیم؟

به منظور کالیبره کردن باتری گوشی‌های هوشمند کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

1- شارژ اولیه باتری جدید خود را، که شارژ کاملا کاذب می باشد، به صورت ساده استفاده نمایید تا کاملا خالی و گوشی خود به خود خاموش گردد.

2- گوشی را در وضعیت خاموش به شارژ بزنید و اجازه دهید تا باتری 100 درصد شارژ شود. نیم ساعت بعد از 100 درصد شدن باتری، گوشی را از شارژر جدا نمایید.

3- گوشی را روشن نمایید و یک بار به صورت کاملا معمولی یعنی بدون مشاهده فیلم، بازی کردن و اینترنت از آن استفاده نمایید تا شارژ باتری به 10 درصد برسد.

بیشتر بخوانید  ترفندهای مخفی iOS 15 + ویژگی های جدید iPhone

4- سپس باتری خود را مجددا تا 100 درصد شارژ کرده و با روال سابق از آن استفاده نمایید.

نکته : برای باتری گوشی های آیفون، مراحل 1 الی 3 را مجددا تکرار نمایید. به دلیل خاموش نشدن گوشی های آیفون در زمان شارژ، آن را حتما در حالت  هواپیما (Airplane Mod) قرار دهید.

شما این مطلب را در سایت آی باتری می خوانید ، تمایل داشته باشید می توانید آن را از لینک های زیر برای دوستانتان ارسال کنید. ibattery محلی برای خرید باتری ایفون ، شارژر ایفون، کابل ایفون و اداپتور ایفون.
بازگشت به لیست

2 نظر در “آیا باتری آیفون تان را، کالیبره می کنید؟

  1. سجاد گفت:

    خ خوب بود

  2. علی اقام گفت:

    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *