آموزش, اخبار باتری آیفون

چک لیست‌ قبل از خرید باتری آیفون

مشتریان عزیز، آی باتری iBattery بر خود وظیفه می داند تا قبل از خرید شما، راهنمایی هایی جهت چکاپ و تست عملکرد باتری، کابل و هد شارژر، را به مشتریان خود ارائه دهد تا در صورت اطمینان از خرابی باتری خود اقدام به خرید باتری آیفون ۴ نمایند.

حالت اول بادکردگی باتری گوشی :
قبل از اقدام به خرید این باتری، به پشت گوشی خود نگاه کنید اگر باتری آیفون شما ورم کرده یا به اصطلاح باد کرده است با خیال راحت این محصول را خریداری نمایید. چون بادکردگی باتری قابل اصلاح و تعمیر نیست و احتمال ترکیدن، آتش گرفتن و همچنین آسیب رساندن به برد گوشی را دارد.

حالت دوم خالی شدن سریع باتری :
اگر باتری آیفون شما سریع تر از حد معمول شارژ خالی می کند، قبل از خرید این محصول به راهنمای کالیبره کردن باتری آیفون ۴ ، در قسمت میانی همین صفحه مراجعه نمایید و یک بار گوشی و باتری خود را کالیبره نمایید. اگر با کالیبره کردن باتری، مشکل شما همچنان باقی مانده است می توانید با خرید باتری اورجینال آیفون ۴ این مشکل را برطرف نمایید.

بیشتر بخوانید  6 شایعه برتر اپل در تمام سال 2021

حالت سوم چک کردن گوشی ، کابل و هد شارژر :
باید توجه داشت عملکرد صحیح یک باتری به عواملی نظیر سالم بودن گوشی، اورجینال بودن کابل و هد شارژر و حتی اورجینال بودن خود باتری، بستگی دارد .
لازم است قبل از خرید، چک کنید که آیا گوشی شما جریان کشی ندارد؟ سوکت شارژر شما سالم می باشد یا سولفاته نکرده است؟
همچنین از اورجینال بودن کابل و هد شارژر خود مطمئن باشید. اگر چند سال از کابل و شارژر اصلی خود گوشی استفاده می کنید، در صورت امکان آن ها را تعویض کنید، چرا که همه محصولات الکتریکی بعد از مدتی مانند سابق عملکرد واقعی خود را نخواهند داشت و شاید در ظاهر سالم ولی در باطن، عملکرد نادرستی داشته باشد.
اگر با این مشکلات مواجه هستید سعی کنید آن ها را برطرف کرده و مجدد عملکرد باتری آیفون خود را چک کنید. اگر از سالم بودن موارد بالا مطمئن هستید و باتری شما علمکرد درستی ندارد می توانید سفارش خود را ثبت نمایید.

بیشتر بخوانید  باتری آیفون ۷ چند ساعت شارژ نگه میدارد

بعد از خرید و قبل از نصب باتری جدید روی گوشی خود، پیشنهاد می شود گوشی حتما توسط تعمیرکار مجرب از نظر آی سی شارژ، جریان کشی، سوکت شارژ، فلت و کانکتور باتری چک شود تا باتری جدید با مشکل مواجه نگردد. پس از نصب باتری روی گوشی ، طبق مراحل زیر آن را حتما کالیبره نمایید.

نکته مهم : حتما از کابل و شارژر اورجینال استفاده نمایید. اگر چند سال از کابل و شارژر اصلی استفاده کرده اید، به دلیل از دست دادن کارایی اولیه بهتر است از کابل و شارژر اورجینال جدید استفاده کنید.

 

به منظور کالیبره کردن باتری گوشی‌های هوشمند کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

۱- شارژ اولیه باتری جدید خود را، که شارژ کاملا کاذب می باشد، به صورت ساده استفاده نمایید تا کاملا خالی و گوشی خود به خود خاموش گردد.

۲- گوشی را در وضعیت خاموش به شارژ بزنید و اجازه دهید تا باتری ۱۰۰ درصد شارژ شود. نیم ساعت بعد از ۱۰۰ درصد شدن باتری، گوشی را از شارژر جدا نمایید.

بیشتر بخوانید  مسابقه شات در آیفون اپل برای سال 2022 ماکرو می شود

۳- گوشی را روشن نمایید و یک بار به صورت کاملا معمولی یعنی بدون مشاهده فیلم، بازی کردن و اینترنت از آن استفاده نمایید تا شارژ باتری به ۱۰ درصد برسد.

۴- سپس باتری خود را مجددا تا ۱۰۰ درصد شارژ کرده و با روال سابق از آن استفاده نمایید.

 

نکته : برای باتری گوشی های آیفون، مراحل ۱ الی ۳ را مجددا تکرار نمایید. به دلیل خاموش نشدن گوشی های آیفون در زمان شارژ، آن را حتما در حالت  هواپیما (Airplane Mod) قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *