اخبار باتری آیفون

3 ویژگی از آیفون های قدیمی که همه در مدل های جدید حسرت آن را می خورند

اپل با هر نسخه جدید به بهبود آیفون ادامه داده است. هر سال، ویژگی‌های جدیدی به آیفون راه پیدا می‌کنند، چه از طریق سخت‌افزار و چه از طریق به‌روزرسانی‌های خود سیستم عامل. علیرغم آن پیشرفت‌ها، چند سالی شاهد بوده‌ایم که ویژگی‌هایی که واقعاً دوست داشتیم در جدیدترین نسخه‌ها گم شده‌اند. برای تجلیل از نوآوری مدل‌های قبلی آیفون، تصمیم گرفتیم به سه ویژگی بازنشسته‌ای که همه از دست می‌دهند نگاهی بیندازیم.

تعویض باتری آیفون ۱۲ پرو قیمت شارژر گوشی ایفون ۱۲ پرو اداپتور ایفون ۱۲ پرو قیمت کابل اصلی ایفون ۱۲ پرو

ویژگی های آیفون که در مدل های جدید ناپدید شدند

آیفون SE
آیفون SE (نسل دوم) از اپل. منبع تصویر: اپل

اگر به آیفون های قدیمی نگاه می کنید، احتمالا متوجه شده اید که چند ویژگی مفید در مدل های جدید وجود ندارد. همه این ویژگی‌ها بزرگ‌ترین یا مهم‌ترین نیستند، اما این تغییری نمی‌کند که چقدر دلتنگ آن‌ها هستیم. با این حال، بدون توجه به اندازه آنها، در اینجا برخی از بهترین ویژگی های آیفون های گذشته وجود دارد که آرزو می کنیم در آیفون های جدیدتر موجود باشد.

بیشتر بخوانید  طراحی آیفون 14: آیا اپل گوگل پیکسل 6 را می دزدد؟
تعویض باتری آیفون ۱۱ پرو قیمت شارژر گوشی ایفون ۱۱ پرو اداپتور ایفون ۱۱ پرو قیمت کابل اصلی ایفون ۱۱ پرو

لمس سه بعدی

لمس سه بعدی زمانی که اپل در سپتامبر 2015 آن را بر روی آیفون معرفی کرد، نفرت زیادی برانگیخت. با وجود این همه نفرت، لمس سه بعدی یکی از بهترین ویژگی های آیفون برای مدتی بود. به همین دلیل است که بسیاری از کاربران از حذف آن با اولین iOS 13 در سال 2018 ناراحت شدند. این ویژگی خاص با ویژگی جدیدی به نام Haptic Touch جایگزین شد که اپل ادعا می‌کرد پیچیده‌تر است. لمس سه بعدی میزان فشار دادن روی صفحه را اندازه می‌گیرد، در حالی که لمس لمسی با اندازه‌گیری مدت زمانی که روی صفحه نگه می‌دارید، تعیین می‌کند که چه کاری می‌خواهید انجام دهید.

درصد باتری در نوار اعلان

ممکن است این ویژگی احمقانه ای به نظر برسد که در اینجا گنجانده شود، اما در واقع یک گزینه ثابت در بسیاری از گوشی های دیگر است. این به ویژه در گوشی های دارای سیستم عامل اندروید بسیار محبوب است. متأسفانه، اپل چند سال پیش این گزینه را حذف کرد و به نظر نمی رسد با عرضه اخیر آیفون 13 ، هیچ نوع بازگشتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید  آیفون 14【خرید گوشی iPhone 14 ، قیمت + مشخصات】
تعویض باتری آیفون ۱۲ پرو مکس قیمت شارژر گوشی ایفون ۱۲ پرو مکس اداپتور ایفون ۱۲ پرو مکس قیمت کابل اصلی ایفون ۱۲ پرو مکس

مزیت در اینجا کاملاً واضح است، زیرا نشانگر درصد باتری ایفون به شما امکان می دهد دقیقاً میزان آب موجود در آیفون خود را مشاهده کنید. با این حال، اکنون برای خواندن صحیح باید تنظیمات را باز کنید.

شناسه را لمس کنید

آیفون 14

کاربران قدیمی آیفون احتمالا تاچ آیدی را به خاطر خواهند داشت. پاسخ اپل به امنیت اثر انگشت عالی بود و هنوز در برخی از مدل‌های آی‌پد (و برخی از آیفون‌های جدیدتر مانند آیفون SE ) ظاهر می‌شود. حذف Touch ID باعث معرفی Face ID شد. Face ID یک ویژگی عالی است، اما گاهی اوقات اینکه بتوانید قفل گوشی خود را با استفاده از اثر انگشت خود باز کنید بهتر عمل می کند – مانند زمانی که ماسک زده اید. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه تاچ آیدی در برخی مواقع مانند آیفون 14 باز خواهد گشت .

بیشتر بخوانید  شایعات آیفون 14 : "طراحی مجدد + مدل های حرفه ای"
تعویض باتری آیفون ۱۱ پرو مکس قیمت شارژر گوشی ایفون ۱۱ پرو مکس اداپتور ایفون ۱۱ پرو مکس قیمت کابل اصلی ایفون ۱۱ پرو مکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *