آموزش

Apple AirTags به موارد تعقیب، سرقت خودرو متصل است

AirTag ها که فقط با قیمت 29 دلار آمریکا فروخته می شوند، کمی بیش از یک اینچ قطر دارند و می توان آنها را در کوله پشتی یا روی حلقه های کلید قرار داد. سپس، کاربران می‌توانند موقعیت مکانی AirTag را در برنامه «یافتن من» که اغلب برای دوستان و خانواده برای اشتراک‌گذاری مکان‌ها با یکدیگر استفاده می‌شود، ردیابی کنند. – Dreamstime/TNS

دیترویت: مقامات می گویند که Apple AirTag ها که به عنوان راهی برای ردیابی وسایلی که به راحتی گم می شوند به بازار عرضه می شوند، به طور فزاینده ای با موارد تعقیب و سرقت خودرو مرتبط هستند.

باتری آیفون 6s شارژر ایفون 6s خرید آداپتور اصلی آیفون 6s قیمت کابل شارژر اصلی ایفون 6s

تام هولت، کارشناس امنیت سایبری و استاد دانشکده عدالت جنایی در دانشگاه ایالتی میشیگان، گفت: “کاربرد اصلی آنها ردیابی اشیا یا افراد است، و بنابراین منطقی است که کسی از آن برای اهداف شوم استفاده کند.”

موارد بیشتر و بیشتری در سراسر ایالات متحده ظاهر می شود. در نیویورک، یک مدل پس از اینکه شخصی یک AirTag را در جیب کت او فرو کرد مورد تعقیب قرار گرفت. فاکس 2 گزارش داد که در میشیگان، یک مرد Novi یکی از ردیاب ها را در دوج چارجر خود در ماه دسامبر پیدا کرد.

اداره پلیس دیربورن شاهد افزایش جرایم مرتبط با AirTag بوده است و یک ویدیوی ایمنی عمومی را در Nextdoor منتشر کرده است.

گروهبان “در یک مورد تعقیب سنتی، معمولاً شما افرادی را دارید که به طور مکرر با یک قربانی تماس یا تماس ناخواسته برقرار می کنند.” جیمز آیزاکس به فاکس 2 گفت: «آنها آنها را دنبال می‌کنند که کجا کار می‌کنند، کجا به مدرسه می‌روند، کجا می‌خواهند غذا بخورند. استفاده از AirTag تنها راه دیگری است که آنها می توانند این کار را به روشی مخفیانه تر انجام دهند.”

بیشتر بخوانید  نحوه جلوگیری از خوابیدن آیفون

رودی هارپر، معاون دوم اداره پلیس دیترویت، گفت که از هیچ موردی در مورد ردیاب آگاه نیست.

دیگران در رسانه های اجتماعی در مورد تجربیات خود از پیدا کردن AirTag در وسیله نقلیه خود پست می کنند.

Apple AirTag چیست؟

AirTags که فقط با قیمت 29 دلار آمریکا (121 RM) فروخته می شود، قطری بیش از یک اینچ دارد و می توان آن را در کوله پشتی یا روی حلقه کلید قرار داد. سپس، کاربران می توانند مکان AirTag را در برنامه Find My که اغلب برای دوستان و خانواده برای اشتراک گذاری مکان ها با یکدیگر استفاده می شود، ردیابی کنند.

وب سایت اپل می گوید که این با ارسال سیگنال بلوتوث کار می کند، اما این فرآیند برای محافظت از حریم خصوصی کاربران، ناشناس و رمزگذاری شده است.

این شرکت می‌گوید حتی آنها مکان AirTag یا هویت دستگاهی را که به یافتن آن کمک می‌کند، نمی‌دانند.

هولت گفت: «بنابراین از یک طرف، اپل ادعا می کند که این محصول بسیار ایمن است، که اپل حتی از مکان AirTag خاص آگاه نیست، و این همه به نوعی به کاربر وابسته است. و بنابراین اگر اینطور است، پس این یک چیز نسبتاً خوب است. اما نکته منفی از نظر سهولت استفاده است، اندازه بسیار کوچک به این معنی است که شخصی، چه ارتباط نزدیکی با آنها داشته باشید یا نه، می تواند به راحتی آنها را در کیف یا کیف یا ماشین قرار دهد، هر چیزی که علاقه دارد. در ادامه.”

بیشتر بخوانید  ترفندهای مخفی iOS 15 + ویژگی های جدید iPhone

مراقب چه چیزی باشیم

پلیس دیربورن گفت که این دستگاه‌ها را در پشت پلاک‌ها، بین صندلی‌های ماشین و کیف‌های کیف، در میان جاهای دیگر پیدا کرده است.

قیمت باتری ایفون ۷ شارژر ایفون ۷ قیمت اداپتور ایفون ۷ قیمت کابل آیفون 7

آنها خاطرنشان کردند که دوج چارجرها اغلب مورد هدف قرار می گیرند.

هولت خاطرنشان کرد: کسانی که خودروها و وسایل گران قیمت دارند بیشتر در معرض خطر سرقت قرار دارند، به خصوص اگر وسایل مورد توجه عابران قرار گیرند.

او گفت: «ماشین لوکس گران‌قیمت یا چیزی که نمادی آشکار یا چیزی است که کسی می‌خواهد، پس ممکن است این احتمال را افزایش دهد که کسی یکی از آن دستگاه‌ها را به خاطر دزدی روی شی شما بگذارد».

هولت گفت که از نظر تعقیب، بازماندگان خشونت خانگی بیشتر در معرض خطر هستند.

اگر با کسی رابطه دارید و احساس می‌کنید که آن شخص به دنبال رفتارهای وسواس‌آمیز با شما متمایل است، یا او بدرفتاری می‌کند، اینها همچنین سیگنال‌های بالقوه‌ای هستند که نشان می‌دهند فرد ممکن است تمایل به استفاده از یکی از آنها را داشته باشد. این ابزارهای ردیابی.»

اقدامات حفاظتی

اپل گفت، اگر شخص دیگری یک AirTag را در متعلقات شما قرار دهد، آیفون شما یک هشدار برای شما ارسال می‌کند و AirTag صدایی را پخش می‌کند تا پیدا کردن آن را آسان‌تر کند.

اگر یکی از وسایل خود را پیدا کردید یا از تلفن خود پینگ دریافت کردید، باید به پلیس محلی خود اطلاع دهید.

مفاهیم حریم خصوصی

بیشتر بخوانید  آنچه از رویداد iPhone 13 اپل انتظار می رود

هولت گفت که تعادل بین مزایای Apple AirTag با تهدیدات بالقوه تعقیب و سرقت و همچنین پیامدهای گسترده تر برای حریم خصوصی می تواند دشوار باشد.

او گفت که در نظر دارد از یکی استفاده کند تا مطمئن شود که فرزندان خردسالش در هنگام پیاده روی به مدرسه ایمن هستند، اما وقتی شنید که از آنها برای فعالیت های مجرمانه استفاده می شود، تعجب نکرد.

کار دشواری است که با ابزارهایی مانند AirTags یا حتی Amazon Alexa دست و پنجه نرم کنیم زیرا ما به این اشیاء اجازه ورود به خانه‌هایمان را می‌دهیم و فقط آنها را به بخشی از برنامه روزانه خود تبدیل می‌کنیم بدون اینکه واقعاً به پیامدهای گسترده‌تر برای حفظ حریم خصوصی یا آنچه ممکن است فکر کنیم. مورد استفاده قرار گیرد.»

AirTags اولین وسیله فناوری نیست که وارد زندگی روزمره ما می شود، اما هولت گفت که ارزش آن را دارد که پیامدهای احتمالی کوتاه مدت و بلندمدت را در نظر بگیریم.

“تقریباً مثل این است، خوب، همه چیز از قبل وجود دارد، پس چه فایده ای دارد؟” هولت گفت. اما مواردی مانند این وجود دارد که در آن خطرات آشکاری وجود دارد که در مورد چیزهای دیگر وجود ندارد. تعقیب و دزدی فوری ترین موارد هستند… شما قبلاً می توانستید آن دوربین های جاسوسی کوچک به اندازه قلم یا ضبط کننده های صوتی دیجیتال را از SkyMall خریداری کنید. بنابراین این چیزها همیشه وجود داشته‌اند، استفاده از آنها آسان‌تر است، به طور موثر به بازار عرضه می‌شوند و بسیار کارآمدتر از قبل به یک دستگاه متصل می‌شوند.» – دیترویت رایگان مطبوعات / سرویس خبری تریبون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *