آموزش

9 روش رایج برای آسیب رساندن به آیفون

هر روز شخص دیگری به طور تصادفی به آیفون خود آسیب می رساند. اما اگر از اشتباهات آنها درس بگیرید، می توانید آیفون خود را ایمن نگه دارید.

آیفون ها یکی از محبوب ترین و بادوام ترین گوشی های موجود در بازار هستند. آنها به دلیل دوام و کیفیت بالا شناخته شده اند. با این حال، آنها تخریب ناپذیر نیستند. در عوض، از برخی جهات آسیب رساندن به آیفون بدتر است. در حالی که سایر گوشی ها را می توان تعمیر کرد یا قطعات آنها را تعویض کرد، این کار برای آیفون ها چندان آسان نیست.

در این مقاله، 9 مورد از محتمل ترین راه هایی که می توانید به آیفون خود آسیب برسانید را فهرست می کنیم. با آشنایی با این لیست می توانید آیفون خود را تا حد امکان ایمن نگه دارید

1. ریختن مایعات در آیفون

بسیاری از افراد با ریختن مایعات روی آیفون خود به آن آسیب می رسانند، زیرا در هنگام جابجایی مایعات در اطراف گوشی خود دقت کافی نداشتند. این به این دلیل است که بسیاری از مردم نمی دانند که اگرچه آیفون ها در برابر آب مقاوم هستند، اما ضد آب نیستند.

اگر آب به داخل آیفون نفوذ کند، باعث اتصال کوتاه و زنگ زدن قطعات داخلی می شود و آیفون را غیرقابل استفاده می کند. برای جلوگیری از آسیب ناشی از ریختن مایعات، هنگام جابجایی مایعات در اطراف آیفون خود باید مراقب باشید.

قیمت باتری گوشی ایفون ۱۲ پرو مکس شارژر ایفون ۱۲ پرو مکس قیمت اداپتور ایفون ۱۲ پرو مکس کابل شارژر آیفون ۱۲ پرو مکس

2. اعمال فشار بر روی آیفون

از شکستن صفحه‌نمایش گرفته تا آسیب دیدن دوربین‌ها، فشار بی‌رویه به آیفون شما عواقب زیادی دارد.

اکثریت قریب به اتفاق مردم با خوابیدن در کنار آیفون خود و غلتیدن ناآگاهانه روی آیفون در حالی که در خواب هستند به آیفون خود آسیب می رسانند.

آیفون‌ها دستگاه‌های شکننده‌ای هستند و نمی‌توانند چنین فشاری را تحمل کنند، مخصوصاً به طور منظم.

3. افتادن آیفون

آیفون‌ها به‌خاطر طراحی یکپارچه تمام فلزی‌شان در معرض آسیب‌های ناشی از افتادن هستند. اگر یک آیفون بیفتد، به احتمال زیاد دچار فرورفتگی می شود که می تواند برای همیشه به گوشی آسیب برساند. در اینجا چند پیامد احتمالی حذف آیفون وجود دارد:

  • دوربین ها ممکن است به شدت آسیب ببینند و گرفتن عکس را غیرممکن می کند.
  • صفحه نمایش ممکن است ترک بخورد که باعث غیرقابل استفاده شدن گوشی می شود.
  • اجزای داخلی ممکن است آسیب ببینند و باعث از بین رفتن اطلاعات یا خرابی سخت افزار شوند.
  • ممکن است غیر قابل تعمیر آسیب ببیند و خرید یک مورد جدید ضروری باشد.

برای جلوگیری از آسیب دیدن آیفون در صورت افتادن، می توانید از قاب آیفون و محافظ صفحه استفاده کنید. کیس های پاره شده به ویژه در جلوگیری از چنین آسیب هایی کار می کنند.

قیمت باتری گوشی ایفون ۱۱ پرو مکس شارژر ایفون ۱۱ پرو مکس قیمت اداپتور ایفون ۱۱ پرو مکس کابل شارژر آیفون ۱۱ پرو مکس
بیشتر بخوانید  چگونه Diagnostics را در آیفون یا گوشی اندرویدی خود اجرا کنیم

4. خراشیدن سطح آیفون

اگرچه آیفون ها به گونه ای ساخته شده اند که در برابر خش مقاوم باشند، اما این بدان معنا نیست که آنها ضد خش هستند.

با گذشت زمان، اشیاء می توانند بر روی آیفون ساییده شوند و باعث ایجاد فرورفتگی و خراش شوند.

بسیاری از افراد با خراشیدن تصادفی آیفون خود به آن آسیب می زنند.
در اینجا برخی از روش های رایجی که کاربران ممکن است آیفون خود را خراش دهند آورده شده است:

  • برس زدن آیفون با یک پارچه خشک و زبر
  • با استفاده از یک برس نرم روی آن
  • قرار دادن اشیاء فلزی مانند کلید و آیفون در یک جیب
  • قرار دادن آن بر روی یک سطح تیز یا ناهموار

و لیست ادامه دارد. رنگ آیفون شما می تواند این خراش ها را کم و بیش آشکار کند. اگر رنگ نقره‌ای استاندارد دارید، ممکن است خراش‌ها به خوبی قابل مشاهده نباشند. اما، اگر رنگ خاکستری فضایی یا آیفون جدید نیمه‌شب را دارید، این خراش‌ها می‌توانند تمام کلاس خود را از بین ببرند.

5. استفاده از یک عامل تمیز کننده خشن

برخی از قاب‌های آیفون با شاسی آلومینیومی آنودایز شده ساخته می‌شوند که نوعی آلومینیوم است که برای دوام بیشتر و مقاوم‌تر شدن آن در برابر خوردگی پردازش شده است. با این حال، این درمان می تواند توسط عوامل تمیز کننده خشن (مانند استون، آمونیاک، پراکسید هیدروژن یا مواد ساینده) که به عنوان پاک کننده های خانگی موجود است، آسیب ببیند.

این عوامل می توانند پوشش آنودایز شده را از آلومینیوم جدا کنند و آن را در معرض خوردگی و آسیب های دیگر (مانند تغییر رنگ) قرار دهند. در عوض، همیشه باید آیفون خود را با یک پارچه نرم و بدون پرز که کمی با آب مرطوب شده یا محلول تمیزکننده ملایمی تمیز کنید.

قیمت باتری گوشی ایفون ایکس اس شارژر ایفون ایکس اس قیمت اداپتور ایفون ایکس اس کابل شارژر آیفون ایکس اس
بیشتر بخوانید  چگونه قفل آیفون غیرفعال را بدون iTunes یا iCloud یا رایانه باز کنیم

6. جا گذاشتن آیفون در ماشین داغ

جا گذاشتن آیفون در ماشین راه دیگری است که کاربران می توانند به آیفون خود آسیب برسانند، زیرا دمای داخل خودرو در صورت پارک شدن در زیر نور مستقیم خورشید می تواند در عرض یک ساعت به بیش از 100 درجه فارنهایت افزایش یابد. آیفون‌ها برای مقاومت در برابر چنین دمای بالایی طراحی نشده‌اند و این می‌تواند منجر به آسیب‌های دائمی شود، مانند باتری متورم، صفحه نمایش تاب برداشته، و در موارد بدتر، قطعات داخلی ذوب شده.

برای شروع، آیفون خود را در ماشین نگذارید. اما، اگر مجبورید آیفون خود را در ماشین خود بگذارید، سعی کنید در مکانی سایه پارک کنید و در صورت امکان، پنجره ها را کمی باز بگذارید تا مقداری هوا جریان داشته باشد. اگر این گزینه را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که آیفون شما به خوبی از دید خارج شده است.

7. قرار دادن آن در معرض گرد و غبار یا شن و ماسه

بر اساس گزارش، یکی از کاربران مقداری شن وارد آیفون خود کرد که به پورت لایتینگ آسیب رساند. هنگامی که آنها گوشی را برای تعمیر تحت گارانتی بردند، اپل این ادعا را رد کرد و آن را “کاربر ایجاد شده” نامید. بنابراین، اگر نمی خواهید برای تعویض پورت لایتینگ گوشی خود پول خرج کنید، اجازه ندهید گرد و غبار و شن در آیفون شما جمع شود.

این مشکل به ویژه برای کاربرانی که در مناطق پر گرد و غبار (مانند خاورمیانه) یا نزدیک سواحل زندگی می کنند، مرتبط است. و نه تنها تجمع گرد و غبار و شن و ماسه می تواند به پورت روشن کننده آسیب برساند، بلکه می تواند به صفحه نمایش، بلندگوها و میکروفون های آیفون شما نیز آسیب برساند.

برای جلوگیری از این اتفاق، سعی کنید آیفون خود را تا حد امکان عاری از گرد و غبار نگه دارید. در صورت امکان از استفاده از آن در مناطق گرد و غبار و شنی خودداری کنید و روی آن را با کیس بپوشانید و از محافظ صفحه استفاده کنید.

8. استفاده از شارژر ارزان قیمت

برای کاربران معمول است که از شارژرهای شخص ثالث برای آیفون خود استفاده کنند زیرا بسیار ارزان تر از شارژرهای فروخته شده توسط اپل هستند. با این حال، این شارژرهای ارزان قیمت می توانند به آیفون آسیب بزنند. این به این دلیل است که شارژرهای اصلی اپل دارای ویژگی های امنیتی بسیاری هستند که این شارژرها فاقد آن هستند. این ویژگی ها به محافظت از آیفون در برابر مشکلاتی مانند نوسانات برق کمک می کند.

عواقب بالقوه استفاده از شارژرهای شخص ثالث شامل آتش سوزی، انفجار و آسیب به باتری است. بنابراین نه تنها برای آیفون شما مضر هستند، بلکه می توانند برای شما نیز خطرناک باشند. برای جلوگیری از این امر، فقط از شارژرهایی استفاده کنید که توسط اپل فروخته یا تأیید شده است.

9. استفاده از آن با دست های عرق کرده

شاید یکی از بدترین کارهایی که کاربران می توانند با آیفون خود انجام دهند استفاده از آن با دست های عرق کرده است. دلیل این امر آنودایز بودن آیفون ها است. همانطور که در بالا توضیح داده شد، آنودیزاسیون یک لایه محافظ به فلز اضافه می کند، اما دست های عرق کرده یا مرطوب می توانند این پوشش را از بین ببرند و در این فرآیند رنگ آیفون را تغییر دهند. این آسیب دائمی است و توسط اپل پوشش داده نمی شود.

می توانید با خشک و تمیز نگه داشتن دست ها، استفاده از محافظ روی صفحه نمایش آیفون یا استفاده از قاب از این آسیب جلوگیری کنید.

قیمت باتری گوشی ایفون ۱۳ پرو شارژر ایفون ۱۳ پرو قیمت اداپتور ایفون ۱۳ پرو کابل شارژر آیفون ۱۳ پرو
بیشتر بخوانید  پرش درصد باتری آیفون !!! دلایل + رفع مشکل

اقدامات احتیاطی مناسب را برای محافظت از آیفون خود انجام دهید

یک آیفون بادوام است، اما آنطور که بسیاری از مردم فکر می کنند بادوام نیست، به همین دلیل است که می توانید به طرق مختلف به آن آسیب بزنید. چه کسی می دانست که استفاده از آیفون در مناطق گرد و غبار یا با دست های عرق کرده می تواند برای همیشه به آن آسیب برساند؟ در پایان روز، آیفون‌ها همچنان به اقدامات احتیاطی دقیق نیاز دارند تا تا زمانی که ممکن است کار کنند.

این سوال را ایجاد می کند که چگونه می توان از آیفون خود به صورت فیزیکی محافظت کرد؟ چند سرمایه گذاری هوشمند – مانند یک قاب با حاشیه های بلندتر در اطراف صفحه نمایش، محافظ های صفحه، و شارژر دارای گواهی MFi – می تواند شما را شروع کند.

شما این مطلب را در سایت آی باتری می خوانید ، تمایل داشته باشید می توانید آن را از لینک های زیر برای دوستانتان ارسال کنید. ibattery محلی برای خرید باتری ایفون ، شارژر ایفون، کابل ایفون و اداپتور ایفون.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *