آموزش

5 تنظیمات امنیتی آیفون که باید فوراً تغییر دهید

برخی از مهم‌ترین تنظیمات iOS نیز پنهان‌ترین آنها هستند – و کاملاً ارزش زمان شما را برای کشف و اجرا کردن دارند.

ممکن است شما آن را از روی همه سرفصل‌های وحشت‌آفرین ندانید، اما iOS در واقع مملو از گزینه‌های امنیتی کاربردی و قدرتمند است. برخی به صورت پیش‌فرض فعال می‌شوند و از شما محافظت می‌کنند، خواه متوجه شوید یا نه، در حالی که برخی دیگر از راه دور هستند اما به همان اندازه مستحق توجه شما هستند. بنابراین، آیفون خود را بردارید و من به شما چند تغییر را نشان خواهم داد تا آیفون خود را ایمن نگه دارید.

1. متون ناخواسته را پاک کنید

تماس‌های هرزنامه به طور نسبتاً مؤثری در سطح اپراتور مسدود می‌شوند، اما متن‌ها متفاوت هستند. اگر تلفن شما با اعلان های حمل و نقل جعلی و سایر موارد ناخواسته غرق شده است، چند قدم برای جلوگیری از آنها بردارید.

قیمت باتری ایفون ۶ اس شارژر آیفون ۶ اس اداپتور ایفون 6 اس کابل شارژر آیفون 6s

ابتدایی ترین و ساده ترین روش برای جلوگیری از متون هرزنامه، مسدود کردن شماره است. در اینجا نحوه مسدود کردن شماره در پیام ها آمده است:

روی نام یا شماره در بالای مکالمه پیام‌ها ضربه بزنید. روی اطلاعات ضربه بزنید، سپس به پایین بروید و روی Block this Caller ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید  40+ نکته و ترفند از iOS 15 که می خواهید امتحان کنید

همچنین می‌توانید با فیلتر کردن پیام‌های فرستنده‌های ناشناس یک قدم فراتر بروید. پیامک‌های هر کسی که در لیست مخاطبین شما نیست به برگه فرستنده‌های ناشناس در فهرست پیام‌ها ارسال می‌شود. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

به تنظیمات > پیام‌ها بروید. فیلتر فرستنده‌های ناشناس را روشن کنید.

نکته پاداش: اگر پیامی از یک شماره ناشناس دریافت کردید که به عنوان هرزنامه یا ناخواسته شناسایی شده است، می توانید آن را به اپل گزارش دهید. در پیام، روی Report Junk و سپس Delete and Report Junk ضربه بزنید.

2. تمام ردیابی را متوقف کنید

وقتی از یک وب‌سایت به وب‌سایت دیگر می‌روید، اغلب توسط ردیاب‌هایی دنبال می‌شوید که داده‌هایی را درباره جایی که بوده‌اید و کارهایی که انجام داده‌اید جمع‌آوری می‌کنند.

داده‌های مربوط به عادات مرور، لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها، تبلیغاتی که روی آنها کلیک می‌کنید و سبد خرید شما قابل دریافت است. این اطلاعات می تواند به اشخاص ثالث فروخته شود یا برای تبلیغات هدفمند استفاده شود.

سافاری کوکی ها و داده های شخص ثالث را محدود می کند. خبر خوب این است که به طور پیش فرض روشن است، اما بهتر است مطمئن شوید که این گزینه را روشن کرده اید. در اینجا به این صورت است:

به Settings > Safari بروید. در بخش Privacy and Security، گزینه Prevent Cross-Site Tracking را تغییر دهید. اگر از قبل روشن است، شما خوب هستید که بروید.

3. خزشی را که شما را تنها نمی گذارد مسدود کنید

من همیشه در برنامه و پادکست رادیویی ملی‌ام درخواست کمک از افرادی دریافت می‌کنم که با یک سابق، یکی از اعضای خانواده بدسرپرست، یا یک دوست قدیمی که نمی‌تواند به آن اشاره کند، سر و کار دارند. اگر از تماس ها و پیامک های آنها دلزده شدید، آنها را مسدود کنید.

بیشتر بخوانید  پرش درصد باتری آیفون !!! دلایل + رفع مشکل
قیمت باتری آیفون 7 شارژر آیفون ۷ آداپتور آیفون ۷ سیم شارژر ایفون ۷

مسدود کردن شخصی از طریق مخاطبین:

مخاطبین را باز کنید، سپس روی نام مخاطبی که می‌خواهید مسدود کنید ضربه بزنید. روی Block this Caller و سپس Block Contact ضربه بزنید.

مسدود کردن شخصی از طریق برنامه پیام‌ها:

برنامه پیام‌ها را باز کنید و روی یک مکالمه ضربه بزنید. روی نام، شماره یا عکس نمایه در بالای صفحه ضربه بزنید. روی دکمه اطلاعات در زیر مخاطب ضربه بزنید. به پایین بروید و روی Block this Caller > Block Contact ضربه بزنید.

4. به صورت خصوصی مرور کنید

نسخه سافاری حالت ناشناس، مرور خصوصی نام دارد. نه، هر کاری را که انجام می‌دهید کاملاً خصوصی نگه نمی‌دارد، اما نکات مثبتی نیز دارد:

سابقه مرور شما ذخیره نمی‌شود و سایت‌هایی که بازدید می‌کنید با دستگاه‌های دیگرتان به اشتراک گذاشته نمی‌شوند. Safari صفحاتی را که بازدید می‌کنید، آنچه را که جستجو می‌کنید یا اطلاعات تکمیل خودکار شما را به خاطر نمی‌آورد.

در اینجا نحوه باز کردن یک پنجره مرور خصوصی در آیفون خود آورده شده است:

Safari را در آیفون خود باز کنید و روی دکمه دو برگه مربعی در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید. اگر تب های زیادی باز دارید، روی Tabs [شماره] در پایین صفحه ضربه بزنید تا لیست Tab Groups نشان داده شود. اگر فقط یک برگه دارید. باز کنید، روی صفحه شروع در پایین صفحه ضربه بزنید تا لیست Tab Groups نشان داده شود. روی Private ضربه بزنید، سپس روی Done ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید  باتری آیفون 12 کند شارژ می شود؟ + نحوه افزایش سرعت شارژ

5. صفحه قفل خود را قفل کنید

می‌توانید از صفحه قفل آیفون به چند ویژگی دسترسی داشته باشید – ویجت‌ها، کنترل‌های پخش رسانه، دوربین و مرکز کنترل.

ممکن است بخواهید برای محافظت از حریم خصوصی خود، آنچه را که از صفحه قفل در دسترس است تغییر دهید. اگر شما می توانید آن را ببینید، هر کس دیگری که تلفن شما را در دست دارد نیز می تواند آن را ببینید.

در اینجا نحوه خصوصی نگه داشتن چیزها آمده است:

به Settings > Face ID & Passcode (در آیفون با Face ID) یا Touch ID & Passcode (روی iPhone با دکمه Home) بروید. وقتی از شما خواسته شد رمز عبور چهار رقمی خود را وارد کنید. در بخش Allow Access When Locked، موارد زیر را مرور کنید. گزینه ها و انتخاب کنید که در صفحه قفل دیده شود. انتخاب ها شامل مرکز اطلاع رسانی، مرکز کنترل و موارد دیگر است. اگر می‌خواهید اعلان‌ها خصوصی بماند، مرکز اعلان را خاموش کنید.

شما این مطلب را در سایت آی باتری می خوانید ، تمایل داشته باشید می توانید آن را از لینک های زیر برای دوستانتان ارسال کنید. ibattery محلی برای خرید باتری ایفون ، شارژر ایفون، کابل ایفون و اداپتور ایفون.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *