آموزش, گوشی اپل iPhone 12

10 نکته و ترفند سافاری برای آیفون 12

سافاری در آیفون 12 دارای تعداد شگفت انگیزی از ترفندهای پنهان است که به شما امکان می دهد به طور خودکار همه برگه های خود را ببندید، به تاریخچه وب خود دسترسی داشته باشید، تنها با چند ضربه بین تب ها جابجا شوید و موارد دیگر. در کل بسیار چشمگیر است.
اما بسیاری از ما نمی دانیم چگونه از برنامه Safari به طور کامل استفاده کنیم. خوشبختانه، به همین دلیل است که ما اینجا هستیم. ما چند نکته مفید و ضروری سافاری را گردآوری کرده‌ایم که ممکن است از آنها مطلع نباشید یا فراموش کرده باشید، بنابراین این مقاله را تا انتها بخوانید زیرا شرط می‌بندیم چیزی در اینجا وجود دارد که برای شما جدید خواهد بود.

نکات و ترفندهای سافاری

1. همه برگه های خود را همزمان ببندید

آیا شخص دیگری دسته‌ای از برگه‌ها را باز گذاشته است زیرا اطلاعات درون آن‌ها «مهم» بوده و ممکن است برای «بعدها» مفید باشد؟ آره؟ من اینطور فکر می کردم. اگر صدها تب باز در سافاری در آیفون 12 خود دارید و نمی خواهید آنها را به صورت جداگانه ببندید، سافاری می تواند همه آنها را برای شما ببندد. دو راه برای انجام آن وجود دارد.
فقط کافیست دکمه «انجام شد» را در نمای برگه به ​​مدت طولانی فشار دهید (که با فشار دادن آیکون کوچکی که شبیه به دو مربع در سمت راست پایین سافاری است) می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید) و گزینه‌ای برای بستن همه برگه‌ها خواهید دید.

راه دیگر برای انجام این کار این است که دکمه نمای تب در پایین سمت راست را فشار داده و نگه دارید تا همان پیام Close all Tabs ظاهر شود.

باتری اصلی آیفون 6s قیمت شارژر آیفون 6s آداپتور آیفون 6s قیمت کابل شارژر آیفون 6 اس

2. به مرور زمان برگه های خود را به طور خودکار ببندید

اگر همیشه از اینکه سافاری هر روز مملو از برگه‌ها باشد متنفر هستید، می‌توانید به‌طور خودکار کاری کنید که سافاری هر روز، هفته یا ماه آن‌ها را حذف کند. فقط مطمئن شوید که لینک های لازم را برای بعد ذخیره کرده اید. در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید.
برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.
به پایین اسکرول کنید و روی Safari ضربه بزنید.
دوباره به سمت پایین به قسمت Tabs بروید و روی Close Tabs ضربه بزنید.
اگر می خواهید برگه های خود را بعد از یک روز، یک هفته یا یک ماه ببندید، انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید  تقاضای آیفون 13 باعث می شود که اپل یک سوم تمام محموله های 5G را دریافت کند

3. اوه! برگه های اخیرا بسته شده خود را دوباره باز کنید

به طور تصادفی برگه ای را که نمی خواستید ببندید بسته اید؟ با ضربه زدن روی دو مربع در گوشه سمت راست پایین سافاری، نمای برگه‌ها را باز کنید.
نماد “+” را در پایین صفحه فشار داده و نگه دارید.

یک منوی کوچک ظاهر می شود که آخرین برگه های بسته شده را نشان می دهد. موردی را که می خواهید دوباره باز کنید انتخاب کنید.

4. یک وب سایت را به زبان خود ترجمه کنید

سافاری می تواند به طور خودکار بسیاری از وب سایت ها را به زبان مورد نظر شما ترجمه کند. استفاده از آن ساده است و سافاری آن را فورا انجام می دهد.
در Safari، روی نماد aA در سمت چپ بالای صفحه‌نمایش ضربه بزنید.
بر روی Translate ضربه بزنید تا زبان اصلی آیفون خود را به دنبال داشته باشید.
اگر می خواهید به صفحه اصلی بازگردید، کافی است دوباره روی aA ضربه بزنید و View Original را انتخاب کنید.
به خاطر داشته باشید، اگرچه، در هر وب سایتی کار نمی کند، اما محبوب ترین آنها باید خوب باشند.

5. کلمات کلیدی را در برگه های باز خود جستجو کنید

با تعداد زیادی تب، ممکن است لازم باشد برای یافتن برگه خاصی که به دنبال آن هستید، کمی جستجو کنید، اما خوشبختانه، یک ویژگی جستجوی تب داخلی این کار را بسیار آسان کرده است. با ضربه زدن روی دو مربع در گوشه سمت راست پایین به نمای برگه خود بروید.
از طریق برگه های خود تا انتها به بالا حرکت کنید.
پس از رسیدن به بالای صفحه، نوار جستجو را در بالای صفحه خود خواهید دید.
هر کلمه ای را تایپ کنید و سافاری هر برگه باز که آن کلمه را دارد به شما نشان می دهد.

6. کلیدواژه های تطبیق برگه های خاص را ببندید

– اگر می‌خواهید برخی از برگه‌های خود را ببندید و بقیه را باز بگذارید، نوار جستجویی که قبلاً ذکر کردیم به شما کمک می‌کند تا برگه‌های خاصی را که می‌خواهید از شر آن خلاص شوید، انتخاب کنید.
روی دو مربع در سمت راست پایین سافاری ضربه بزنید تا به نمای برگه بروید.
به بالای برگه ها در نوار جستجو بروید.
کلمه یا کلمات وب سایت هایی را که می خواهید حذف کنید جستجو کنید.
هنگامی که وب‌سایت‌های فهرست شده را دریافت کردید، دکمه لغو را در انتهای نوار جستجو فشار دهید و نگه دارید.
روی پیام جدیدی که به شما می‌گوید Close Tabs Marching و سپس کلماتی که جستجو کرده‌اید ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید  نحوه روشن کردن حالت کم مصرف در آیفون

7. کلمه ای را در صفحه پیدا کنید

آیا می دانید چگونه می توانید از ویژگی Command + F در مک برای پیدا کردن چیزی خاص در یک صفحه استفاده کنید؟ یک ویژگی Find در آیفون نیز وجود دارد. دو راه وجود دارد که می توانید آن را انجام دهید.
در وب‌سایتی که می‌خواهید جستجو کنید، روی نوار URL در بالا ضربه بزنید.
کلمه یا کلماتی را که می خواهید جستجو کنید تایپ کنید.
در نتایجی که ظاهر می‌شوند به پایین اسکرول کنید و بخشی به نام On this page را مشاهده خواهید کرد که به شما می‌گوید این کلمه در کجای صفحه ظاهر می‌شود و چند بار ظاهر می‌شود.
همچنین می توانید با زدن دکمه اشتراک گذاری در پایین آیفون خود، کلمات را جستجو کنید. این مربع با یک فلش در وسط است. سپس با ضربه زدن روی Find on Page به پایین اسکرول کنید.

قیمت باطری ایفون ۷ قیمت شارژر آیفون 7 اداپتور ایفون ۷ قیمت کابل شارژر اصلی ایفون 7

8. بزرگنمایی و کوچکنمایی در هر وب سایت

وقتی در اینترنت جستجو می کنید، نیاز به اندازه فونت بزرگتر وجود ندارد. به علاوه، سافاری انجام آن را واقعاً آسان می کند، پس چرا هر زمان که نیاز داشتید این کار را انجام ندهید.
روی نماد aA در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.
برای بزرگنمایی یا کوچکنمایی وب سایت، A کوچک یا A بزرگتر را فشار دهید.

9. برگه ها را در سایر دستگاه ها ببندید

اگر چندین دستگاه دارید و از iCloud به همراه ویژگی همگام‌سازی اطلاعات سافاری استفاده می‌کنید، می‌توانید برگه‌های Mac یا iPad خود را مستقیماً از iPhone 12 خود ببندید. برای انجام این کار، نمای برگه را باز کنید (دوباره، نماد کوچک با دو مربع)، تا انتهای برگه‌های باز خود حرکت کنید، و سپس رابطی را مشاهده خواهید کرد که برگه‌های باز را در دستگاه‌های دیگر فهرست می‌کند.

بیشتر بخوانید  Apple AirTags به موارد تعقیب، سرقت خودرو متصل است

10. وب سایت های Handoff

اگر به وب‌سایتی در iPhone 12 خود نگاه می‌کنید و سپس می‌خواهید آن را در مک خود باز کنید، می‌توانید از Handoff استفاده کنید که در اکثر دستگاه‌های مک و آیفون مدرن موجود است. در مک، نماد سافاری کوچکی را روی داک خود با یک نماد کوچک آیفون می‌بینید، فقط روی آن کلیک کنید و هر چیزی را که در آیفون خود نگاه می‌کنید می‌توانید مستقیماً در مک خود باز کنید. همچنین می‌توانید وب‌سایت‌ها را از دستگاهی به دستگاه دیگر با استفاده از همان رابط برگه ابری که برای بستن برگه‌ها در دستگاه‌های دیگر استفاده می‌شود، باز کنید.

11. بررسی کنید که کدام وب سایت ها بیشتر شما را ردیابی می کنند

اکثر وب سایت ها دارای ردیاب هستند. اینها اسکریپت های کوچکی از کدها هستند که به وب سایت ها کمک می کنند اساساً ترجیحات شما و نحوه تعامل شما با سایت را یاد بگیرند. سرویس‌هایی مانند Google Analytics به وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهند که ببینند کدام محتوا محبوب‌ترین یا کمترین محبوبیت را دارد. آنها لزوما بد نیستند زیرا اطلاعاتی که می‌دهند می‌توانند برای بهبود تجربه کلی شما استفاده شوند، اما هنوز هم ممکن است برخی از افراد دوست نداشته باشند.
یکی از جدیدترین ویژگی‌های سافاری، گزارش حریم خصوصی است که نه تنها به شما نشان می‌دهد وب‌سایتی که بازدید می‌کنید چند ردیاب دارد، بلکه به شما می‌گوید که سافاری چند ردیاب را مسدود کرده است. همچنین می توانید گزارشی از وب سایت هایی که بازدید کرده اید را با اکثر ردیاب ها مشاهده کنید. در اینجا نحوه بررسی گزارش حریم خصوصی خود آورده شده است.
در سافاری، روی نماد aA در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.
روی گزارش حریم خصوصی ضربه بزنید.
در بالا، خواهید دید که سافاری در یک ماه چند ردیاب را مسدود کرده است. همچنین می توانید ردیاب های بسیاری را که وب سایت هایی که بازدید کرده اید مشاهده کنید. اگر به پایین اسکرول کنید، لیستی از وب سایت هایی را خواهید دید که بیشترین ردیاب هایی را که بازدید کرده اید را دارند.

نکات و ترفندهای مفید دیگری برای سافاری آیفون 12 دارید که در اینجا به اشتراک نگذاریم؟ در نظرات به ما اطلاع دهید و ممکن است آنها را در مقاله نکات و ترفندهای بعدی قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *